Ogrzewanie tylnej szyby - usterka ? Prośba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • daro77
    Classic
    • 2015
    • 18

    Ogrzewanie tylnej szyby - usterka ? Prośba

    kurde planowalem sobie wygluszyc w megance drzwi, ale jak ostatnio zajrzalem i zobaczylem ten syf to sie zastanawiam czy grzebac sie w tym gownie. tobie oczywiscie fajnie jak zwykle poszlo :wink:
  • lukaszc2
    Rider
    • 2013
    • 376

    #2
    Ogrzewanie tylnej szyby - usterka ? Prośba

    Mam do kolegów / koleżanek prośbę o sprawdzenie działania ogrzewania tylnej szyby w O3 liftback, chodzi mi o grzanie trzech pierwszych "drucików (linii)" od góry szyby tych co idą przez 3 światło stopu czy one w Waszych samochodach działają. Mam za sobą pierwszy przymrozek rano włączyłem ogrzewanie tylnej szyby praktycznie od razu zaczęła się odmrażać tylko te trzy pierwsze paski od góry szyby tak jakby w ogóle nie grzały albo grzeją tak słabo, że nie rozmrażają szyby w tym miejscu. Nie wiem czy to jest usterka czy może tak to jest zrobione a te 3 linie są wykorzystywane tylko jako np. antena do radia. Prosiłbym o praktyczne sprawdzenie u siebie działania tych 3 linii (drucików) pierwszych od góry, chodzi mi praktyczne sprawdzenie a nie teoretyczną odpowiedź bo teoretycznie chyba powinny działać. Nocami już występują przymrozki może ktoś będzie miał okazję przetestować.
    Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

    Komentarz

    • Bomber
      Ambiente
      • 2013
      • 226

      #3
      Mnie całą czyści - przy deszczach sprawdzało się cały czas więc przy przymrozkach też powinno. Jedź do ASO. A antena to te paski w pionie :P
      Pozdrawiam,

      Bomber
      __________________
      O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
      + "Lodówka" :-)

      Komentarz

      • mascotte
        Ambiente
        • 2013
        • 180

        #4
        potwierdzam że trzy górne paski nie grzeją i może to one są anteną?
        Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

        Komentarz

        • kecaj
          RS
          • 2009
          • 1511
          • Superb II (3T4)

          #5
          lukaszc2, mascotte, to jest antena. Jak przyjrzycie się bliżej to zobaczycie, że to są inne ścieżki.
          Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

          Komentarz

          • mascotte
            Ambiente
            • 2013
            • 180

            #6
            Zamieszczone przez kecaj
            lukaszc2, mascotte, to jest antena. Jak przyjrzycie się bliżej to zobaczycie, że to są inne ścieżki.
            o wsio jasna tak sie domyślałem dzięki
            Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

            Komentarz

            • Qgar
              Ambiente
              • 2013
              • 246
              • Octavia III combi (5E5)
              • CHPA 1.4 TSI 140 KM

              #7
              A nie przeszkadza Wam w widoczności te kilka ścieżek nieodmrożonych?
              Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
              Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

              Komentarz

              • mascotte
                Ambiente
                • 2013
                • 180

                #8
                nie przeszkadza bo jest to u góry szyby na wąskim odcinku nie widzę w ogóle problemu
                Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                Komentarz

                • Qgar
                  Ambiente
                  • 2013
                  • 246
                  • Octavia III combi (5E5)
                  • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                  #9
                  Mi przeszkadza, że w O3 liftback szyba jest mniejsza i mam ograniczoną widoczność do tyłu i dlatego przymierzam się do kombi, stąd dodatkowe "ograniczenie" z nieodmrożenia szyby może nie być za ciekawe. Ale to może dlatego, że mam uraz z mniejszego auta, gdzie jeśli w bocznych lusterkach nie dojrzałem dojeżdżającego od tyłu auta, to dopiero we wstecznym widziałem jak mi siedziało na tyłku, ale tu była kwestia proporcji wzrostu do wielkości auta
                  Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                  Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                  Komentarz

                  • mascotte
                    Ambiente
                    • 2013
                    • 180

                    #10
                    Zamieszczone przez Qgar
                    Mi przeszkadza, że w O3 liftback szyba jest mniejsza i mam ograniczoną widoczność do tyłu i dlatego przymierzam się do kombi, stąd dodatkowe "ograniczenie" z nieodmrożenia szyby może nie być za ciekawe. Ale to może dlatego, że mam uraz z mniejszego auta, gdzie jeśli w bocznych lusterkach nie dojrzałem dojeżdżającego od tyłu auta, to dopiero we wstecznym widziałem jak mi siedziało na tyłku, ale tu była kwestia proporcji wzrostu do wielkości auta
                    zgoda, ale powiedz mi co z ciągle brudną szybą w kombi szczególnie w okresie zimowym tam gdzie wycieraczka pracuje jest czysta, ale po bokach i trochę na górze szyba jest zasyfiała, to nie będzie Tobie przeszkadzało? "tak że jak nie kijem to pałą" jeździłem kombi jeszcze były przyciemnione szyby także byłem zdany na pole pracy wycieraczki jak już była faktycznie brudna to wtedy spryskiwacz szmata i wio, parę km się ujechało i zaraz było tak samo
                    Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                    Komentarz

                    • lukaszc2
                      Rider
                      • 2013
                      • 376

                      #11
                      Dziwne jest jedno, że akurat te trzy paski przechodzą przez świtało stopu i ono pozostaje nieodmrożone, jeżeli chodzi o widoczność to tego obszaru szyby nie widać w lusterku ale to światło stopu nieodmrożone jest troszkę dziwne............. Co do tych pasków nie widzę żadnej różnicy pomiędzy tymi 3 a resztą.
                      Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                      Komentarz

                      • kylo76
                        Rider
                        • 2013
                        • 743
                        • Octavia III (5E3)
                        • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                        #12
                        Zamieszczone przez lukaszc2
                        te trzy paski przechodzą przez świtało stopu i ono pozostaje nieodmrożone,
                        Dzisiaj grzałem tylną szybę i potwierdzam, że nie ma efektu tylko w miejscu 3 światła stop. Mnie to nie przeszkadza, ale ciekawe dlaczego tak jest.
                        O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                        Komentarz

                        • Fredy.PW
                          Rider
                          • 2013
                          • 376
                          • Octavia III (5E3)
                          • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                          #13
                          Zamieszczone przez kylo76
                          Zamieszczone przez lukaszc2
                          te trzy paski przechodzą przez świtało stopu i ono pozostaje nieodmrożone,
                          Dzisiaj grzałem tylną szybę i potwierdzam, że nie ma efektu tylko w miejscu 3 światła stop. Mnie to nie przeszkadza, ale ciekawe dlaczego tak jest.
                          Nie rozumiem Waszych dywagacji, przecież kolega kecaj napisał kilka postów wyżej, że trzy górne paski to antena, więc co ma niby grzać... :?:
                          Pzdr
                          Pzdr, Fredy
                          Silnik w mojej O3 smaruje olej

                          Komentarz

                          • kylo76
                            Rider
                            • 2013
                            • 743
                            • Octavia III (5E3)
                            • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                            #14
                            Zamieszczone przez Fredy.PW
                            trzy górne paski to antena
                            Ograniczona tylko do 3 światła stop?
                            O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                            Komentarz

                            • mascotte
                              Ambiente
                              • 2013
                              • 180

                              #15
                              Zamieszczone przez kylo76
                              Zamieszczone przez Fredy.PW
                              trzy górne paski to antena
                              Ograniczona tylko do 3 światła stop?
                              tak do 3 światła stop
                              Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                              Komentarz

                              • Qgar
                                Ambiente
                                • 2013
                                • 246
                                • Octavia III combi (5E5)
                                • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                #16
                                Rozumiem, że te 3 paski to w wersji Liftback?

                                Bo jak spojrzałem na O3 kombi, to antena jest w bocznych tylnych szybach, o ile się nie pomyliłem.
                                Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                                Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                                Komentarz

                                • kecaj
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 1511
                                  • Superb II (3T4)

                                  #17
                                  Koledzy mający O3 sprawdźcie czy w waszych bocznych tylnych szybach nie ma ma cienkiej ścieżki od anteny?
                                  Być może się pomyliłem i O3 ma zmianę miejsca montażu anteny.
                                  W O2 druga antena jest w tylnej szybie i tym się sugerowałem. Musze zajrzeć do ELSA i zobaczyć co tam jest dla O3.
                                  Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                  Komentarz

                                  • kylo76
                                    Rider
                                    • 2013
                                    • 743
                                    • Octavia III (5E3)
                                    • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                    #18
                                    Wg instrukcji antena jest w:
                                    - tylnej szybie razem z ogrzewaniem LUB
                                    - szybach bocznych LUB
                                    - dachu.
                                    O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                    Komentarz

                                    • mascotte
                                      Ambiente
                                      • 2013
                                      • 180

                                      #19
                                      Zamieszczone przez kylo76
                                      Wg instrukcji antena jest w:
                                      - tylnej szybie razem z ogrzewaniem LUB
                                      - szybach bocznych LUB
                                      - dachu.
                                      temat chyba się wyczerpał
                                      Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                                      Komentarz

                                      • kecaj
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 1511
                                        • Superb II (3T4)

                                        #20
                                        mascotte, nie wiem czy dla wszystkich, bo według waszych opisów nie grzeją paski idące przez światło STOP. Jaki cel miałby producent planując samochód w którym odmraża szybę a nie odmraża pasa na górze gdzie jest światło STOP. Też byłem święcie przekonany, że tam idzie antena, ale patrząc na schemat elektryczny po bokach szyby (pod czarnym zgrubieniem przy złączkach od ogrzewania) umieszczone są filtry przeciwzakłóceniowe FM. Oznaczało by to, że całe ogrzewanie na tylnej szybie jest anteną dla radia. Więc dlaczego 3 górne paski nie grzeją? Jakaś wada w szybach?
                                        Nie mam pod ręka O3 aby to sprawdzić.

                                        kylo76 samochód z radiem 2xDIN ma dwie anteny.
                                        Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                        Komentarz

                                        • mascotte
                                          Ambiente
                                          • 2013
                                          • 180

                                          #21
                                          Zamieszczone przez kecaj
                                          mascotte, nie wiem czy dla wszystkich, bo według waszych opisów nie grzeją paski idące przez światło STOP. Jaki cel miałby producent planując samochód w którym odmraża szybę a nie odmraża pasa na górze gdzie jest światło STOP. Też byłem święcie przekonany, że tam idzie antena, ale patrząc na schemat elektryczny po bokach szyby (pod czarnym zgrubieniem przy złączkach od ogrzewania) umieszczone są filtry przeciwzakłóceniowe FM. Oznaczało by to, że całe ogrzewanie na tylnej szybie jest anteną dla radia. Więc dlaczego 3 górne paski nie grzeją? Jakaś wada w szybach?
                                          Nie mam pod ręka O3 aby to sprawdzić.

                                          kylo76 samochód z radiem 2xDIN ma dwie anteny.
                                          nie mam dziury w dachu nie mam bocznych szyb jak w kombi to gdzie jest antena do radia, w wydechu?
                                          Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                                          Komentarz

                                          • kylo76
                                            Rider
                                            • 2013
                                            • 743
                                            • Octavia III (5E3)
                                            • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                            #22
                                            Zamieszczone przez kecaj
                                            kylo76 samochód z radiem 2xDIN ma dwie anteny
                                            Może mieć i 3 i 4 byle to działało, a jak na razie działa dobrze. Podałem to co jest w instrukcji.

                                            Zamieszczone przez kecaj
                                            Więc dlaczego 3 górne paski nie grzeją?
                                            Żebyśmy się dobrze rozumieli, one nie grzeją TYLKO w miejscu światła stop, przynajmniej u mnie. Wczoraj rano grzałem szybę (rosa) i odparowało (prawie) całą szybę z wyjątkiem kawałka na 3 stopie (odparowane - mokre - odparowane).
                                            O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                            Komentarz

                                            • lukaszc2
                                              Rider
                                              • 2013
                                              • 376

                                              #23
                                              Zamieszczone przez kylo76
                                              Żebyśmy się dobrze rozumieli, one nie grzeją TYLKO w miejscu światła stop, przynajmniej u mnie. Wczoraj rano grzałem szybę (rosa) i odparowało (prawie) całą szybę z wyjątkiem kawałka na 3 stopie (odparowane - mokre - odparowane).
                                              Poczekaj kolego do mrozów one w mojej opinii nie grzeją na całej długości (te 3). Co do anteny, też gdzieś czytałem, że są dwie ale nie wiem gdzie jedno jest pewne, OIII te co mają płetwę na dachu ta antena jest do Webasto/ nawigacji / lub GSM ona nie jest FM.
                                              Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                                              Komentarz

                                              • kecaj
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 1511
                                                • Superb II (3T4)

                                                #24
                                                kylo76, myślę, że to jest celowe. Ciepło wydzielane przy grzaniu szyby powodowałoby nagrzewanie się komory w której umieszczona jest LED-owa listwa od stopu. Mogłoby mieć to wpływ na luty w niej umieszczone.
                                                Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                                Komentarz

                                                • lukaszc2
                                                  Rider
                                                  • 2013
                                                  • 376

                                                  #25
                                                  Całkiem możliwe jest to co piszesz ale patrząc z punktu bezpieczeństwa wolał bym mieć odmrożone 3 światło stopu szczególnie zimą.
                                                  Piszesz kolego o lutach i ich ochronie przed temperaturą ale przecież w lato przez szybę w słoneczny dzień to światło nagrzewa się dużo silniej niż od ogrzewania szyby. Dziwne jak dla mnie to jest z tym brakiem odmrażania 3 światła stopu.
                                                  Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                                                  Komentarz

                                                  Pracuję...